Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

22.04.2021

Jak správně měřit rychlost internetu?

Zpět

Asi nikdy jindy většina neměřila internetovou rychlost jako v době homeoffice a online výuky. V některých případech může takový test napovědět, jestli máte dostatečně kvalitní internetové připojení pro své potřeby. Víte, jak nejlépe postupovat, abyste „speed test“ provedli správně?

Připojte se na kabel

Ať už používáte jakýkoliv měřící nástroj, pro přesnost měření je důležité, aby Vaše zařízení bylo propojeno kabelem s routerem na přímo.
Pokud tedy chcete měřit rychlost internetu ve Vašem notebooku, propojte UTP kabel přímo s routerem a ideálně vypněte bezdrátové připojení.

Proč je potřeba toto udělat? Internet na Wi-Fi bude vždy o něco pomalejší než připojení přímo přes kabel. Bezdrátové měření tudíž zkresluje skutečnou rychlost na koncovém bodě, kterým je ve tvém případě router.

Využijte více nástrojů

A teď to nejdůležitější: kde test rychlosti internetu provést? Existuje spousta českých i zahraničních webů, které na svých stránkách zdarma nabízí nástroj k měření rychlosti připojení.
Z tuzemských webů doporučujeme použít třeba měřiče na serverech rychlost.cz nebo dsl.cz. Ze zahraničních jsou spolehlivé nástroje speedtest.net i speedcheck.org. Vždy je lepší testovat na více než jednom webu. Jen se nelekněte, že speedtest.net a speedcheck.org jsou samozřejmě pouze v angličtině.
Měřící nástroj ti ukáže zvlášť rychlost downloadu i uploadu, ale také tvůj ping (odezvu), což je doba přenosu signálu mezi zařízeními.

Počítejte s odchylkou

Jestli jste opakovaně provedli měření na některém z výše uvedených nástrojů, možná jste si všimli, že pokaždé vyšla trošku jiná rychlost, a to u downloadu (stahování) i uploadu (nahrávání). Nebojte, je to v pořádku.

Jede Vám internet pomalu? Zkuste optiku
Optika je nejmodernější a nejrychlejší připojení současnosti. Už žádné sekání při videokonferenci s kolegy nebo při sledování stories. Navíc je tato technologie stabilní za každého počasí, ať se venku děje, co se děje.

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.