Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

04.03.2021

Proč je kromě downloadu důležitý i upload?

Zpět

Určitě znáte situaci, kdy porovnáváte nabídky od poskytovatelů internetu a vlastně netušíte, jaké údaje o rychlosti jsou důležité a podle čeho se rozhodnout. My vám řekneme, proč je důležité dívat se nejen na download, ale i upload.

Co je download a upload?

  • Download (česky stahování)
    Jde o veškerá data, která při brouzdání internetem putují směrem k tobě. Může to být například sledování videí na YouTube, stahování filmů, fotek nebo souborů. Download tak uspokojí většinu potřeb méně náročných uživatelů, právě proto se lidé při výběru připojení soustředí hlavně na něj.
  • Upload (česky nahrávání)
    Jedná se pro změnu o všechna data, která posíláte směrem na internet. Nahrávání videí a fotek na sociální sítě, videokonference, posílání jakýchkoli souborů kolegům nebo spolužákům. Tento přenos dat se nazývá upload. V dnešním světě sociálních sítí se upload stává více a více důležitým.

Jaké jsou tedy konkrétní důvody, proč kromě downloadu řešit při pořizování internetu také upload?

1. Homeoffice a distanční výuka
V dnešní době bohužel spousta z náš pracuje z domu a s dětmi se učí na dálku. S kolegy a spolužáky řešíme spousty důležitých věcí přes videokonference a abyste se navzájem viděli bez rozmazaného obrazu, je důležitý dostatečně rychlý upload.

2. Fotografie a videa na sociálních sítích
Pokud rádi sdílíte obsah na sociálních sítích, bude pro vás upload velmi důležitý. Můžete čekat několik minut nebo jen několik sekund. Co si vyberete?

3. Počítačové hry bez čekání
Hry už hrajeme hlavně online a aby to byla zábava, musí vše šlapat jako hodinky, včetně rychlého uploadu.

4. Nahrávání souborů
Každý z nás musí čas od času nahrát velký objem dat. Dokumenty, grafy, fotky, videa. Někdy to může trvat i hodiny a pro nás je to velká ztráta času. Díky rychlému uploadu bude vše nahráno už za několik minut.

Na internetu jde hlavně o informace a zábavu, tak si to zpříjemněme.

Podívejte se, jaký upload můžete mít u vás doma.

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.