Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

20.08.2021

Zajímavá čísla z Netflixu

Zpět

Americká internetová televize Netflix má už zhruba 203 milionů předplatitelů. Vývoj překonal odhady analytiků a sám Netflix uvedl, že už si zřejmě nebude muset půjčovat miliardy dolarů na vlastní tvorbu.

Pro Netflix se rýsuje čas rekordů a možná i příval oscarových šancí. Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali, že Netflix v posledním čtvrtletí zvýší počet předplatitelů o 6,1 milionu.

Čistý zisk ve čtvrtém kvartálu meziročně klesl o 7,6 procenta na 542,2 milionu dolarů (11,7 miliardy korun). Tržby ale překonaly očekávání a zvýšily se o 21,4 procenta na 6,64 miliardy dolarů.

Hranici 100 milionů překonal počet abonentů Netflixu v roce 2017. V reakci na výsledky hospodaření za poslední čtvrtletí loňského roku akcie Netflixu zpevnily o více než deset procent.

Pro ty, kdo neví, co je Netlix:

Netflix je služba video na vyžádání (tzv. video on demand). Na webu můžete s touto službou legálně sledovat velké množství filmů a seriálů.

Netflix, Inc. je americký poskytovatel technologických a mediálních služeb a produkční společnost se sídlem v Los Gatos v Kalifornii. Společnost Netflix byla založena v roce 1997 Reedem Hastingsem a Marcem Randolphem v Scotts Valley v Kalifornii. Hlavním předmětem podnikání společnosti je její předplacená streamingová služba, která nabízí online streaming databáze filmů a televizních seriálů, včetně filmů tvořených vlastní produkcí (tzv. originální obsah).

V dubnu 2020, měl Netflix přes 193 miliónů placených předplatných celosvětově, včetně 73 miliónu ve Spojených státech. Společnost je členem asociace Motion Picture Association (MPA) a společnost produkuje a distribuuje obsah do zemí téměř po celém světě. Služba je k dispozici globálně s výjimkou následujících zemí: pevninská Čína (kvůli místním omezením), Sýrie, Severní Korea a Krym (kvůli sankcím USA). Společnost má své pobočky ve Francii, Spojených státech, Velké Británii, Brazílii, Nizozemsku, Indii, Japonsku a Jižní Koreji.

Netflix je streamingová služba, která umožňuje svým předplatitelům sledovat tisíce oceněných televizních pořadů, filmů, dokumentů a dalších na různorodých zařízení připojených k internetu. Uživatelé služby si mohou užívat neomezeného sledování veškerého obsahu bez reklam. Databáze se stále rozrůstá a každý měsíc se přidávají další televizní pořady a filmy, ať již licencované nebo z vlastní produkce!

Služba je přístupná ve více než 190 zemích. Netflix má rozsáhlou globální knihovnu obsahu, která obsahuje oceněné originály Netflixu, hrané filmy, dokumenty, televizní pořady a další. Obsah Netflix se liší podle dané oblasti. Pořady lze stáhnout do mobilního zařízení iOS nebo Android nebo do aplikace Windows 10. Stažený obsah lze tedy sledovat i na cestách a bez připojení k internetu.

Sledujte Netflix se super rychlým optickým internet – u nás najdete kvalitní optické připojení až do rychlosti 1 Gb/s. Ověřte si, jestli jsme i u vás doma.

 

zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/netflix-pocet-uzivatelu.A210121_085125_mediahub_jpl
zdroj: https://www.fxstreet.cz/zpravodajstvi-112475.html

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.