Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

03.02.2021

Tipy, jak rozpoznat podvodné e-maily

Zpět

Podvodné e-maily zná každý z nás a bohužel i na ty nejočividnější e-mailové podvody často někdo naletí. Jak tyto e-maily odhalit?

Podezřelá e-mailová adresa a webové odkazy – U odesílatele je důležitá e-mailová adresa, ne jméno. Jméno si může každý zvolit jaké chce. Pokud ale e-mailová adresa nebo odkazy nejsou stejné jako oficiální doména například www.internext.cz), něco je špatně.

Gramatické chyby à la Google Translator – I mistr tesař se někdy utne. Když je ale chyb jako máku a „strojový překlad“ tak neobratný, že skoro nedává smysl, na 99,9 % máte tu čest s internetovými podvodníky.

Neuvěřitelně výhodné nabídky a zázraky na počkání – Zdědit jen tak 150 milionů dolarů, za den se naučit anglicky a zhubnout přitom 5 kilo, to se nepoštěstí nikomu. Dokonce ani Chuckovi Norrisovi. Pozor tedy na super výhodné nabídky!

Od výhry vás dělí už jen drobná suma – Co je nějakých pár stovek, když jsem vyhrál nový iPhone, řeknete si. A v tom je ten trik. Právě těch hloupých pár stovek je to, co podvodníky zajímá.

Loudění kontaktních údajů e-mailem – Tohle stojí za to si zapamatovat: Banky, e-shopy a důvěryhodné firmy po vás nikdy nebudou chtít posílat soukromé údaje e-mailem. Nikdo po vás nemůže vyžadovat přihlašovací údaje do internetového bankovnictví nebo PIN od platební karty. Dokonce ani vaše banka. Dle GDPR je to totiž nepřípustné.

Podivné e-mailové přílohy – Přílohy s příponami jako .exe, .scr neotvírat! Důvěryhodné firmy a instituce soubory neposílají e-mailem, ale odkazují na své stránky. A když přílohu přece jen pošlou, tak buď ve Wordu nebo v pdf.

 

Co dělat, když podvodný mail dostanete?

Odpověď je jednoduchá – e-mail neotevírejte a smažte jej. Kdyby se podvod náhodou tvářil jako zpráva od nás, dejte nám, prosíme, ihned vědět.

 

Hledáte internet a televizi? U nás najdete kvalitní optické připojení až do rychlosti 1 Gb/s.
Ověřte si, jestli jsme i u vás doma.

 

Zdroj: https://www.csob.cz/portal/bezpecnost/blog/7-znaku-jak-bezpecne-poznat-podvodny-e-mail

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.