Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

29.11.2019

Rozdíl mezi optikou a bezdrátovým připojení LTE

Zpět

K síti internet je možné se připojit několika způsoby. Mezinárodní dálkové spoje dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí. Rychlost směrem ke koncovému uživateli (tzv. připojení poslední míle) zpravidla klesá.

K síti internet je možné se připojit několika způsoby. Mezinárodní dálkové spoje dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí. Rychlost směrem ke koncovému uživateli (tzv. připojení poslední míle) zpravidla klesá. Zjednodušeně řečeno se lze připojit optickým kabelem, nebo bezdrátově (LTE, Wifi 802.11)

Nejvyšší rychlost pro zákazníka lze nabídnout na optických linkách, kde jsou data přenášena prostřednictvím optického kabelu (svazek optických vláken, ve kterých se data přenášejí rychlostí světla). Výhody optického připojení jsou zejména ve vysoké rychlosti, stabilitě a nezávislosti na povětrnostních podmínkách a okolního zarušení okolními sítěmi. V současné době se jedná o nejmodernější technologii pro provoz internetu, televize a hlasových služeb, která umožňuje přenos vysokorychlostního internetu až do výše 5 Gbps. Jediná optická přípojka ve vaší domácnosti tak plně obslouží veškeré potřeby všech členů a do budoucna nabízí ještě vyšší kapacitní potenciál a snadnou rozšiřitelnost do budoucna.

Bezdrátové mobilní připojení LTE dosahuje řádově nižších rychlostí, než jakou lze dosáhnout na optické síti. LTE má mnohem vyšší odezvu (řádově) než připojení přes optický kabel. Výhodou tohoto připojení je větší dostupnost, lze jej zřídit, takřka kdekoliv, kde je dostatečná síla signálu, není třeba vést kabel do nemovitosti. Hlavní nevýhodou je závislost na počasí a okolním rušení (další sítě v okolí, velké množství připojených účastníků apod.). Jestliže dojde k extrémnímu počasí, může být cesta mezi vysílačem a anténou natolik problematická, že dojde k celkovému výpadku připojení. Navíc garance rychlosti je u LTE prakticky nulová. U LTE je ještě další negativum a to, že při vyčerpání kapacity vysílače již nelze zřizovat další přípojky.

Závěrem nezbývá než konstatovat, že pokud jste připojení přes optický vysokorychlostní internet, nepřinese vám internet LTE žádnou podstatnou výhodu. Jedná se zpravidla o dražší a pomalejší způsob připojení bez jakýchkoliv garancí.

Hledáte internet a televizi? U nás najdete kvalitní optické připojení až do rychlosti 1 Gb/s. Ověřte si, jestli jsme i u vás doma.

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.