Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

02.12.2019

Proč nakupovat na internetu?

Zpět

Víte, že 9 z 10 českých uživatelů alespoň jednou za rok nakoupí zboží v e-shopu?  Utrácíme především za oblečení a obuv, ale i za ubytování či vstupenky na kulturní akce. Z Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že během tří měsíců Češi v e-shopech za zboží zaplatili většinou částku pohybující se od 2500 do 10 tisíc korun.

Většina z nás to zná, z pohodlí domova si objednáte téměř cokoli, aniž abyste museli stát fronty v obchodech, kde nakonec zboží, pro které jste přišli, ani nemají. Nakupování přes internet se stalo přirozenou součástí našich životů a přináší nám řadu výhod.

Ušetříme peníze

Asi jste si všimli, že ceny v kamenných prodejnách a e-shopech se liší. Je to dáno tím, že prodejce nemá tak velké náklady na pronájem prostorů, nemusí platit zaměstnance a další výdaje spojené s kamennou prodejnou. E-shop nám pak může nabídnout mnohem nižší cenu, běžně i o desítky procent. Navíc si můžete srovnat ceny poptávaného zboží, například na Zboží nebo Heuréka, které hlídají ceny ve stovkách internetových obchodů a aktualizují je v rozmezí jednotek hodin.

E-shopy mívají slevové akce a sezónní nabídky, proto můžete ušetřit opravdu ve velkém. Často neplatíte ani dopravu, protože od určité částky ji mívají e-shopy zcela zdarma.

Rychlost a pohodlí

Odpadá dojíždění do obchodů, hledání místa na parkování, kličkování davem nakupujících, stání v nekonečných frontách u pokladen. Zboží v e-shopech lze v klidu vybírat mezi stovkami druhů, porovnávat, platit bez front a nakonec jen v klidu domova čekat na jeho doručení domů nebo do kanceláře.

Velká nabídka

Na e-shopu seženete i to, co v kamenném obchodě nemají. Možnosti jsou opravdu nepřeberné. Informace o zboží jsou v e-shopech neustále aktualizovány, což se nedá říct o reklamních letáčcích z kamenných prodejen. Okamžitě vidíte, jaké zboží je na skladě. A pokud je zrovna vyprodáno to, co hledáte, můžete e-shopu nechat svůj e-mail a oni vás budou automaticky e-mailem informovat, jakmile zboží naskladní.

V e-shopech také snadno porovnáte nabídku konkurence, ceny zboží nebo obchodní podmínky. Existují i portály, které zajišťují například běžné denní nákupy s donáškou až do bytu.

Internetové diskuze jako vodítko při výběru zboží i obchodníka

V internetových diskuzích najdete velké množství referencí, komentářů, recenzí, názorů i osobních zkušeností ostatních nakupujících. Nejenže vám mohou poradit, kde a od koho nakupovat, ale jsou i výborným vodítkem pro samotný výběr zboží. Snadno se dozvíte, jak byli se zbožím spokojeni spotřebitelé před vámi.

Internet nezná hranice, a to samozřejmě platí i pro nakupování. Dnes je naprosto běžné nechávat si zasílat zboží z celého světa. Často se tak dostanete k úplně jiným výrobkům a cenám, než jsou dostupné u nás v Česku.

Hledáte internet a televizi? U nás najdete kvalitní optické připojení až do rychlosti 1 Gb/s. Ověřte si, jestli jsme i u vás doma.

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.