Stiskněte ENTER pro vyhledávání

Blog

02.12.2019

Pravda o DVB-T2

Zpět

Varovné hlasy, že vám nepojede televize, slýcháte několikrát denně z televize nebo rádia. Humbuk kolem DVB-T2 je všude kolem nás. Šíří se nepravdivé a zavádějící informace o tom, co přechod na toto digitální vysílání přinese.

Varovné hlasy, že vám nepojede televize, slýcháte několikrát denně z televize nebo rádia. Humbuk kolem DVB-T2 je všude kolem nás. Šíří se nepravdivé a zavádějící informace o tom, co přechod na toto digitální vysílání přinese. Abychom vám pomohli se v tom trochu vyznat, připravili jsme jednoduchý přehled otázek a odpovědí.

Co je to DVB-T2?
DVB-T2 je budoucí standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Přinese vyšší kvalitu, prostorový zvuk a lepší zabezpečení přenosu.

Týká se mě DVB-T2?
Pokud k příjmu pozemního vysílání používáte anténu, tak ano.

Proč se DVB-T2 zavádí?
Aby se uvolnila frekvence pozemního vysílání ve prospěch rychlého mobilního internetu.

Bude DVB-T2 kvalitnější, co se týká obrazu?
DVB-T2 standard umožňuje, aby stanice vysílaly ve vyšším rozlišení než dosud díky úspornějšímu datového toku. Komerční stanice se ale vyjádřily, že vysoké rozlišení v bezplatném vysílání nenabídnou. Uvidíme.

Kdy je termín přechodu na DVB-T2?
Postupný přechod ze současného DVB-T na DVB-T2 právě probíhá. Ve Zlínském kraji se kanály České televize vypnou už 31. května 2020, ostatní kanály o měsíc později. V únoru 2021 dojde k vypnutí celé DVB-T sítě a pozemní televizní vysílání bude pokračovat pouze v novém režimu.

Přinese DVB-T2 možnost pustit si pořad zpětně po jeho odvysílání?
Informační kampaň v jednom ze svých klipů slibuje funkci zpětného přehrávání, která ale nebude fungovat tak, jak by divák po zhlédnutí videa čekal. Funkci zpětného přehrání má zajistit funkce hybridní služby HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV), dobře známé „červené tlačítko“, které na obrazovku televizoru pomocí internetového připojení dostane rozšiřující nabídku dané televizní stanice. Má to ale háček.

Funkce HbbTV nesouvisí se standardem televizního vysílání

Pokud tedy vaše současná televize nemá „červené tlačítko“, zpětné shlédnutí vám nepojede ani s novým DVB-T2.

Zpětné vysílání a mnoho dalších výhod vám přináší naše digitální televize KUKI.

Jaké je nejjednodušší řešení?

Pořídit si internetovou televizi, která nemá s DVBT nic společného. Například Kuki TV vám poskytne velké množství kanálů v HD kvalitě společně s řadou chytrých funkcí. Funguje na principu měsíčního předplatného a nabízí celkem přes 140 televizních kanálů. Nejmenší programový balíček Start se 41 programy, který je plnohodnotnou náhradou klasické antény, můžete mít za 100 Kč měsíčně.

Další dva programové balíčky (Menší a Větší) vám umožní poskládat si programovou skladbu podle toho, na co se rádi díváte. České nebo zahraniční filmy, komedie nebo horory, s Kuki si vybere každý. Nemusíte ztrácet čas hledáním dalšího dílu. Kuki nahrává více než stovku nejoblíbenějších seriálů a pořadů a většinu dokáže přehrát až půl roku zpětně.

Už nepropásnete žádný ze svých oblíbených seriálů, díky funkci time shift se můžete na všechno dívat až 7 dní zpětně, a to klidně i na mobilu nebo počítači z domova nebo dovolené.

A víte, co je na tom to nejlepší? Že už nikdy nebudete muset řešit přechody na jiné technologie. Přidáte se k několika desítkám tisíc našich spokojených zákazníků?

My věříme, že ano.

Rádi Ti pomůžeme

Zákaznická podpora
Po - Čt: 8.00 — 17.00
Pá:        8.00 — 16.00
Technická podpora
Po - Pá: 7.30 — 20.00
So - Ne: 9.00 — 17.00

Máš dotaz? Ozveme se Ti

    168 _ _ _ _ _ _ _ cosmonaut big_tv kopie 4 _ _ _ Created with Sketch. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ moon _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ satelitte _ _ sputnik _ _ _ _ _ _ Created with Sketch. ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ ico_ Created with Sketch.